علمی-اجتماعی
دو شنبه 30 فروردين 1395برچسب:, :: 21:6 ::  نويسنده : شمیلا خانم
حس لامسه شامل حواسی چون درد، فشار، ارتعاش و دماست. این حواس به وسیله دو نوع گیرنده واقع در زیر سطح پوست، تشخیص داده می شوند: انتهاهای عصبی آزاد (بدون پوشش) و انتهاهای عصبی پوشیده به صورت اجسام حسی، انواع مختلف انتهاهای عصبی یا اجسام حسی، حواس ویژه را می گیرند. تعداد گیرنده ها در بدن فرق می کند: برای مثال، نوک انگشتان دست به شدت حساس هستند و گیرنده های زیادی دارند در حالی که ناحیه میانی پشت گیرنده های کمتری دارد.
دو شنبه 30 فروردين 1395برچسب:, :: 21:5 ::  نويسنده : شمیلا خانم
لمس به وسیله گیرنده های مختلفی در سطوح مختلف پوست انجـام مـی شـود. گیرنده های عصبی آزاد در نزدیک سطح پوست، به لمس، درد، فشــار و دمــا پـاسـخ مــی دهند. که اجسام مرکل و مایسنر، لمس ظریف و اجسام پاچینی، فشار عمقی و ارتعاش را تشخیص می دهند.
دو شنبه 30 فروردين 1395برچسب:, :: 13:40 ::  نويسنده : شمیلا خانم
لمس به وسيله گيرنده هاي مختلفي در سطوح مختلف پوست انجـام مـي شـود. گيرنده هاي عصبي آزاد در نزديك سطح پوست، به لمس، درد، فشــار و دمــا پـاسـخ مــي دهند. كه اجسام مركل و مايسنر، لمس ظريف و اجسام پاچيني، فشار عمقي و ارتعاش را تشخيص مي دهند.
دو شنبه 30 فروردين 1395برچسب:, :: 13:36 ::  نويسنده : شمیلا خانم
پوست دارای گیرنده های درد،،دما(سرماو گرما) و گیرنده های میکانیکی (حساس به لمس و فشار) است. هریک ازاین گیرنده ها دندریت هایی ازیک یا چند نورون هستند که اثر محرک را به پیام عصبی تبدیل میکند.اغلب دندریت های این گیرنده ها را پوششی از بافت پیوندی احاطه کرده است.اعصاب متصل به گیرنده ها(بن ها) در واقع انشعابات رشته های عصبی نورون های حسی-نخاعی هستند.بن ها به نام کاشفان آنها نام گذاری شده است.برای مثال،گیرنده های سرما و گرما های مایسنر،پاچینی،رافینی و ... هستند.انتهای اعصاب حساس به درد برهنه هستند و به بن وارد نمیشوند.
دو شنبه 16 فروردين 1395برچسب:, :: 19:31 ::  نويسنده : شمیلا خانم
برای مبارزه با ریزش مو از برسهای نرم و شانه های دندانه درشت استفاده کنید و مالیدن روغن زیتون به سر معجزه می کند.
دو شنبه 18 آبان 1394برچسب:, :: 22:29 ::  نويسنده : شمیلا خانم
یک از انگشتان تمیز را درون دهان کنید و با لبها به انگشت فشار وارد کنید و سپس برای مدت ۵ ثانیه و با تمام نیرو انگشت خود را میک بزنید . انگشت را رها کنید و دوباره حرکت را انجام دهید . این تمرین را ۱۵ مرتبه تکرار کنید . این کار باعث میشود تا ماهیچه های لپ تقویت شوند و خونرسانی به ناحیه افزایش پیدا کرده و صورت سرختر و پرتر به نظر برسد .
یک شنبه 22 شهريور 1394برچسب:, :: 14:23 ::  نويسنده : شمیلا خانم
گذاشتن یخ بر روی جوش‌های ملتهب می‌تواند از التهاب آن کم کند. اگر این کار را چند روز تکرار شود خواهید دید که جوش صورت از بین خواهد رفت.
شنبه 21 شهريور 1394برچسب:, :: 23:18 ::  نويسنده : شمیلا خانم
برای بر طرف کردن حلقه‌ی سیاه دور چشم می‌توانید از چای کیسه ای استفاده کنید. برای این کار چای کیسه ای را در آب جوش قرار دهید بعد ازین که نرم شد آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود وسپس در اطراف چشم خود بگذارید چرا که چای با داشتن تئین که نوعی مسکن است، به از بین رفتن حلقه سیاه به وجود آمده بر اثر استرس کمک می‌کند. از برش خیار و سیب زمینی نیز می توان برای از بین بردن سیاهی دور چشم استفاده کرد. مالیدن روغن زیتون قبل از خواب نیز می تواند مفید باشد.
شنبه 21 شهريور 1394برچسب:, :: 23:16 ::  نويسنده : شمیلا خانم
ماسک موز و عسل ترکیبی ساده با اثرات بی نظر بر پوست می باشد. عسل خاصیت ضد میکروبی دارد و موز موجب تازه و شفافیت پوست می شود. از این این ترکیبات برای یک یک ماسک خانگی بسیار مناسب می باشند. شما می توانید یک موز وآب لیمو یا پرتقال و یک قاشق عسل را با هم مخلوط کنید و آن را به مدت یک ربع یا نیم ساعت بر روی پوست خود بمالید. بعد از این مدت صورت خود را با آب ولرم بشورید.
پنج شنبه 5 شهريور 1394برچسب:, :: 17:30 ::  نويسنده : شمیلا خانم
عطریات: برخی از انواع عطرها با آفتاب سازگاری نداشته و می‌تواند سبب بروز آلرژی یا لک پیری شود. برخی از صابون‌ها و کرم‌های عطری نیز می‌توانند همین مشکل را ایجاد کنند. توصیه می‌کنیم هنگامی که آفتاب شدید است از زدن عطر به گردن و پوست خود یا استفاده از محصولات آرایشی عطری خودداری کنید.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 صفحه بعد

    درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید.
    آخرین مطالب
    پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان علمی-اجتماعی و آدرس shamila.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

    نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 63
بازدید دیروز : 963
بازدید هفته : 63
بازدید ماه : 43507
بازدید کل : 2541757
تعداد مطالب : 12734
تعداد نظرات : 263
تعداد آنلاین : 1

<>