علمی-اجتماعی
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 15:5 ::  نويسنده : شمیلا خانم
طبّ الأئمّة عن عبداللّه‏ بن سنان : شَكا رَجُلٌ إلى أبي عَبدِاللّه‏ِ عليه‏السلام الوَضَحَ والبَهَقَ ، فَقالَ: اُدخُلِ الحَمّامَ وَاخلُطِ الحِنّاءَ بِالنّورَةِ وأطلِ بِهِما ؛ فَإِنَّكَ لا تُعاني بَعدَ ذلِكَ شَيئاً. قالَ الرَّجُلُ : فَوَاللّه‏ِ مافَعَلتُهُ إلاّ مَرَّةً واحِدَةً ، فَعافانِيَ اللّه‏ُ مِنهُ ، وما عادَ بَعدَ ذلِكَ. طبّ الأئمّة عليهم‏السلام - به نقل از عبد اللّه‏ بن سنان: مردى نزد امام صادق عليه‏السلام از لك و پيسى اظهار ناخرسندى كرد . فرمود : «به حمّام برو و حنا را به نوره درآميز و بر محل بمال ؛ چه ، پس از اين كار ، هيچ ناراحتى‏اى نخواهى داشت» . آن مرد مى‏گويد : به خداوند سوگند ، تنها يك بار اين كار را انجام دادم و خداوند ، مرا بهبود بخشيد و آن بيمارى [ديگر] باز نگشت .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 15:4 ::  نويسنده : شمیلا خانم
نکات بسیار مهم حتما حتما با آب جوش کتری درست کنید و حالت خمیری داشته باشه. یک لایه کامل هم باید روی پوست بکشین. خانومای باردار لطفا قبل از استفاده از بی ضرر بودن این مواد برای خودشون و نی نی گلشون اطمینا پیدا کنن. اگه دستت خیس یا نمناک باشه سر انگشتات یه حالتی میشه مثل نازک شدن پوست. اگه کاردک یا دستکش هم استفاده کنی دیگه ناخونای عزیزت خراب نمیشه. میخواید برید حمام لباساتونو در آرین و جاهایی که احتمال عرق هست مثل زیر بغل یا ناحیه بکینی رو با یه پارچه خشک کنین همه اون جاهایی که میخاین موبری کنید رو بمالید نترسید . بعد که کارتون تموم شد شروع کنید با کاردک قسمت اولی که مالیدید رو تمیز کنید تموم که شد برید زیر دوش . می بینید که کیوی تبدیل به هلو شده
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 15:2 ::  نويسنده : شمیلا خانم
خواص معجزه گر نوره(واجبی /داروی نظافت) از امام رضا (ع) روایت شده که می فرمایند : یک روز در میان از نوره ( واجبی ) استفاده نمایید و اگر نشد دو روز در میان ، اگر نشد سه روز در میان ، اگر نشد هفته ای یک بار ، اگر نتوانستید دو هفته یک بار ، اگر نتوانستید سه هفته یک بار ، نتوانستید ماهی یک بار و حتی اگر پول نداشتید قرض کنید و این کار را انجام دهید و اگر چهل روز بگذرد و کسی از نوره استفاده نکرد ، مسلمان نیست . و نیز از امام صادق (ع) روایت شده که می فرمایند : دستور نوره کشیدن هر پانزده روز است ، کسی که بیست و یک روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد اگر پول ندارد به عهده خدای بزرگ قرض گیرد و نوره ( واجبی ) کشد کسی که چهل روز بگذرد و نوره نکشد نه مؤمن باشد و نه مسلمان و نه کرامتی دارد . از امام رضا (ع) روایت شده که می فرمایند : نوره ( واجبی ) وقتی به بدن گذاشته می شود علاقه مرد را به زن و زن را به مرد شدیداً شدت می دهد و وقتی زیر بغل گذاشته می شود شانه را قوی دید را زیاد می کند . در کتب قدیمه طبی آمده است : کسی که نوره می گذارد دچار رماتیسم نمی شود و سرطان خون نمی گیرد .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 15:0 ::  نويسنده : شمیلا خانم
نوره ( واجبی ) از نظر علمی سه تا ماده حیاتی در نوره است که عبارتند از : آرسنیک ، فسفر ، گوگرد که از طرف وزارت بهداشت اعلام شده است : نوره هایی که بفروش می رسد غیر بهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند چون آرسنیک سرطان زا ست که متأسفانه دستور داده اند و تمام کارخانه ها آرسنیک موجود در نوره را خارج کرده اند ( البته نوره دارای آرسنیک به صورت سنتی و غیر کارخانه ای هنوز موجود است ) و باید بدونید که این پودر های موبری که اغلب بصورت معطر هم هستند عاری از آرسنیک می باشند و در نتیجه جز خاصیت مو زدایی هیچ خاصیت دیگه ای ندارند.پس باید به دنبال واجبی اصل باشید.همان ها که بوی بسیار تند و نه چندان خوبی دارند. ولی وزارت بهداشت نمی داند که این آرسنیکی که از نوره ها خارج کرده اند کجا می رود . این ماده حیاتی به قیمت مفت از کشور خارج می شود و به اروپا می رود ؛ از یک سو نوره ( واجبی ) بی خاصیت می شود و از طرف دیگر این آرسنیک با پاره ای دست کاری شیمیایی دوباره به عنوان آخرین داروی شیمیایی ضد سرطان خون برای شیمی درمانی با قیمتی بسیار گزاف به کشور برمی گردد . از این رو این ماده بسیار حیاتی هست و باید سالم و بدون دست کاری ، به صورت سنتی استفاده گردد و قطعاً داروی خوب ضد سرطان است . نوره ای که دارای آرسنیک ، فسفر و گوگرد است را نباید وارد خون کرد طریق وارد کردن این مواد ضد سرطانی از طریق تنفس و پوست است و مدت زمان آن نیز همان مدتی است که موها را از بین می برد و اگر بیشتر بماند پوست می سوزد و باید نوره ( واجبی ) در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس و بو وارد ریه ها و سپس خون شود تا هر بار که نوره گذاشته می شود مقدار زیادی سرطان از بدن خارج شود .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:57 ::  نويسنده : شمیلا خانم
نوره طبیعی و سنتی دارای آرسنیک و دارای اثر بخشی عالی موبر فوری و ضد عفونی کننده ضد سرطان نوره : نوره علاوه بر خاصیت تمیز کنندگی و ضد عفونی کنندگی دارای ماده فوق العاده ایست که در درمان سرطان از آن استفاده میشود . در روایات زیادی تآکید بسیاری بر استفاده مکرر از نوره و به خصوص نوع استفاده آن شده است . این دارو را امام رضا علیه السلام می فرمایند که از طریق پوست و بوییدن در حین استفاده آن مصرف نمایید. یعنی به هنگام استفاده از واجبی مقداری از آن را به نوک بینی خود بمالید و ببویید نیز این که واجبی را در یک محیط کوچک و خنک استفاده کنید، تا بوی نوره به مشامتان بخورد و از طریق بوییدن، وارد خون و بدن گردد. خاصیت اصلی درمانی نوره به علت وجود آرسنیک در آن است که متأسفانه امروزه این ماده در کارخانجات از آن جدا شده و به خارج از کشور صادر میشود . همین ماده در خارج کشور به صورت شیمیایی جهت تهیه داروی ضد سرطان با نام آرسنیک تری اکـساید استفاده شده و دوباره ما آنرا به کشور با هزینه زیادی واردات میکنیم. در واقع استفاده از نوره یک نوع شیمی درمانی سالم و طبیعی و بدون عوارض است .جهت بهره بردن از خاصیت نوره مورد نظر روایات نوره غیر صنعتی و اصلی تهیه کنید. این نوره به کشورهای کانادا و آلمان صادر میگردد .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:53 ::  نويسنده : شمیلا خانم
آداب و فضيلت دارو كشيدن و ازاله موهاي زايد در فضيلت دارو كشيدن : در حديث حسن از حضرت اميرالمؤمنين عليه السّلام منقول است كه : دارو كشيدن پاك كننده بدن است . از حضرت اميرالمؤمنين عليه السّلام منقول است كه : دارو كشيدن ، دفع دلگيرى و پريشانى خاطر مي كند و بدن را پاك مي كند. در حديث صحيح از آن حضرت منقول است كه : موى بدن چون بلند مي شود، آب پشت را قطع مي كند، يعنى فرزند به وجود نمى آيد و بندها را سست مي كند و ضعف و تنبلى مى آورد و نوره كشيدن ، آب پشت را زياد مي كند و بدن را قوى مي كند و پيه گرده ها را زياد مي كند و بدن را فربه مي كند. از حضرت امام رضا عليه السّلام منقول است كه : چهار چيز است كه از اخلاق پيغمبران است ، بوى خوش كردن و سر تراشيدن و نوره ماليدن و بسيار جماع كردن . از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است كه : موى شارب و پشت زهار و زير بغل را بلند مگذاريد كه شيطان در آنجا جا مى گيرد و پنهان مي شود. در ازله كردن موی زير بغل : در حديث معتبر از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است كه : دراز مكنيد موى زير بغل را، كه شيطان در آن جا پنهان مي شود. در حديث معتبر ديگر منقول است كه : حضرت امام جعفر صادق عليه السّلام زير بغل را دارو مى گذاشتند و مي فرمودند كه : كندن موى زير بغل دوش ها را سست مي كند. در حديث ديگر منقول است كه : دارو گذاشتن زير بغل به تر است از تراشيدن و تراشيدن به تر است از كندن . در حديث ديگر وارد شده است كه : بسيار بود كه آن حضرت از براى ازاله موى زير بغل به حمام مى رفتند و همين موضع را دارو مي كشيدند و بيرون مى آمدند. در غايت زماني كه نوره را تأخير توان كرد : در حديث معتبر از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است كه : هر مردي كه ايمان به خدا و روز قيامت دارد، بايد موى پشت زهار را زياده از چهل روز نگذارد و حلال نيست زني را كه ايمان به خدا و روز قيامت داشته باشد اين كه ترك كند ازاله موى زهار را زياده از بيست روز. از حضرت صادق عليه السّلام منقول است كه : حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم در هر جمعه دارو مي كشيدند موى پشت زهار و ميان پا را. در حديث صحيح از حضرت صادق عليه السّلام منقول است كه : سنّت در نوره كشيدن ، آن است كه هر پانزده روز يك مرتبه بكشند و اگر كسى بيست و يك روز و در روايتى بيست روز، بر او بگذرد كه نوره نكشيده باشد، قرض كند و نوره بكشد و كسى كه چهل روز بگذرد كه نوره نكشد، او مؤمن و مسلمان نيست و او را هيچ كرامت نزد خدا نيست . از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است كه : هر كه ايمان به خدا و روز قيامت دارد، موى زهار را زياده از چهل روز نگذارد، پس اگر چيزى نيابد، بعد از چهل روز قرض كند و پس نيندازد. حضرت اميرالمؤمنين عليه السّلام فرمود كه : دوست مي دارم از براى مؤمن كه هر پانزده روز، نوره بمالد. از حضرت صادق منقول است كه : بايد كه پشت زهار را يك هفته بيشتر نگذارد و هر كه نوره را زياده از يك ماه ترك كند، نمازش مقبول نيست .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:56 ::  نويسنده : شمیلا خانم
دعاهای وقت نوره كشيدن : از حضرت صادق علیه السّلام منقول است كه : هر كه پيش از نوره كشيدن ، اندكى از نوره بردارد و ببويد و بر سر بينى بگذارد و بگويد:صَلَّى اللّهُ عَلَى سُلَيْمانِ بْنِ داوُدَ كَما اَمَرَ بِالنُّورَةِ، او را نوره نسوزاند. از حضرت على بن الحسين عليه السّلام منقول است كه : هر كه وقت نوره ماليدن بر بدن ، اين دعا را بخواند، خدا او را از چرك ها و كثافت هاى دنيوى و از گناهان پاك گرداند و به عوض آن مو به او موئى كرامت فرمايد كه در آن مو گناه نكند و به عدد هر موئى از بدنش ملكى خلق كند كه از براى او تسبيح الهى كند تا روز قيامت و به درستي كه يك تسبيح از تسبيح ملائكه ثوابش برابر است با ثواب هزار تسبيح اهل زمين و دعا اين است : اللّهُمَّ طَيِّبْ ما طَهُرَ مِنّى وَ طَهِّرْ ماطابَ مِنّى وَ اَبْدِلْنى شَعْرا طاهِرِا لايَعْصيكَ، اَللّهُمَّ اِنّى تَطَهَّرْتُ ابْتِغآءَ سُنَّةِ الْمُرْسَلينَ وَ ابْتِغآءَ رِضْوانَكَ وَمَغْفِرَتَكَ فَحَرّمْ شَعْرى وَبَشَرى عَلَى النّارِ وَ طَهِّرْ خَلْقى وَطَيِّبْ خُلْقى وَ زَكِّ عَمَلى وَاجْعَلْنى مِمِّنْ يَلْقاكَ عَلى الْحَنَفيَّةِ السَّمْحَةِ مِلَةِ اِبْراهِيمَ خَليلِكَ وَ دينِ مُحَمَّدٍ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم حَبيبِكَ وَ رَسُولِكَ عامِلاً بِشَرايِعِكَ تابِعا لِسُنَّةِ نَبيّكَ صَلَّى اللّهُ عَلَيْهِ وَآلِهِ آخِذا بِهِ مُتؤَدِبا بِتاءَدْيبِكَ وَ تَاءَديبِ رَسُولِكَ صلّى اللّه عليه وآله وسلّم وَ تَاءْديبِ اَوْلِيائِكَ الَّذينَ غَذَوْتَهُمْ بِادَبِكَ وَ زَرَعْتَ الْحِكْمَةَ فى صُدُوِرِهمْ وَ جَعَلْتَهُمْ مَعادِنَ عِلْمِكَ صَلَواتُكَ عَلَيْهِمْ.
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:55 ::  نويسنده : شمیلا خانم
در اوقات نوره كشيدن و ساير آداب آن : از حضرت صادق عليه السّلام منقول است كه : يك مرتبه در تابستان دارو كشيدن ، به تر است در فضيلت و نفع از ده مرتبه كه در زمستان بكشند. از حضرت اميرالمؤمنين عليه السّلام مروي است كه : احتراز كنيد از نوره ماليدن در روز چهارشنبه ، كه روز نحس مستمر است ، جهنّم در روز چهارشنبه خلق شده است . از حضرت رسول صلّى اللّه عليه وآله وسلّم منقول است كه : پنج چيز است كه مورث پيسى است : نوره در روز چهارشنبه ماليدن ، وضو و غسل به آبى كردن كه در آفتاب گرم شده باشد، در حال جنابت چيزى خوردن ، زن را در حال حيض جماع كردن ، و در حال سيرى چيزى خورد. در حديث معتبر ديگر منقول است كه به خدمت حضرت صادق عليه السّلام عرض كردند كه مردم مي گويند: كه نوره كشيدن در روز جمعه مكروه است ، حضرت فرمود: چنين نيست كه تو گمان كردی. چه چيز پاك كننده تر است از نوره كشيدن در روز جمعه .
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:54 ::  نويسنده : شمیلا خانم
در فضيلت حنا ماليدن بعد از نوره : در حديث ديگر منقول است كه حضرت امام محمّد تقى عليه السّلام از حمّام بيرون آمد و از سر تا پاى مباركش مانند گل سرخ شده بود از حنا. حضرت صادق عليه السّلام فرمود كه : حنا ماليدن ، بوى بد را مي برد و آب رو را زياد مي كند و دهان را خوشبو مي كند و فرزندان را نيكو مي كند. و هر كه بعد از دارو سرتا پا حنا بمالد فقر و پريشانى از او بر طرف مى شود.
دو شنبه 4 مرداد 1395برچسب:, :: 14:45 ::  نويسنده : شمیلا خانم
روایات اهلبیت در مورد نوره کشیدن امام کاظم علیه السلام: موى سر، چون بلند شود، آب کمر از جریان مى‏افتد، مفاصل، سست مى‏شوند و ضعف و سِل به دنبال مى‏آورد. امّا نوره، آب کمر را افزون مى‏سازد، بدن را تقویت مى‏کند، بر پیهِ کلیه‏ها مى‏افزاید و بدن را چاق مى‏کند. امام صادق علیه السّلام: پیامبر خدا در هر جمعه، موى زهار و زیر سرین را نوره ‏مى‏کشید. امام صادق علیه السّلام: زدودن موها با تیغ در هر هفت روز، و با نوره در هر پانزده روز پسندیده است. امام صادق علیه السّلام: سنّت در مورد نوره، آن است که هر پانزده روز یک‏بار انجام شود. اگر بیست روز بر تو گذشت و این کار را انجام ندادى و هیچ ‏چیز هم براى خرید آن نداشتى، به حساب خداوند قرض کن. الکافى- به نقل از عبد الرحمن بن ابى عبد اللّه-: روزى با امام صادق علیه السّلام به حمام رفتم. به من فرمود: «اى عبد الرحمن! مو زدایى کن.» گفتم: چند روز پیش موهاى خود را زدوده ‏ام. فرمود: «مو زدایى کن؛ چرا که این یک طهارت است». امام صادق علیه السّلام: یک‏بار نوره کشیدن در تابستان، از ده بار در زمستان بهتر است. قال امیرالمومنین(ع):«النّورة نشرة و طهور للجسد» حضرت علی(ع) فرمودند: استفاده از نوره (زدودن موی زیر بغل و اسافل اعضا) نشاط می‌ آورد و بهداشت بدن است. از حضرت امیرالمومنین علی(ع)نقل شده؛ دارو کشیدن،دفع دلـگیری و پریشانی خاطر می کند و بدن را پاک می نماید. ازحضرت امام موسی کاظم(ع) نقل شده؛ موی بدن چون بلند می شود آب پشت را قطع می کند، یعنی فرزند بوجود نمی آید و بند ها را سست می کند و ضعف و تنـبلی می آورد، نوره کشـیدن آب پشت را زیـاد می کند،بدن را قوی پیه گرده ها را زیاد و بدن را فربه می نماید. از حضرت امـام رضا (ع)نقل شده است؛چـها رچیز است که از اخـلاق پیـامبران است؛ بوی خوش استعمال نمودن، سر تراشیدن، نوره مالیدن و بسیارجماع نمودن. ازحضرت رسول(ص)نقل شده؛ موی شارب، پشت زهار و زیر بغل را بلند مگذارید همانا شیطان در آنجا، جا می گیرد و پنهان می شود(کنایه از میکروب است) مدت زمانی که می توان نوره را به تاخیر انداخت درحدیث معتبر از رسول گرامی اسلام(ص) نقل شده؛هر مردی که به خدا و روز قیامت ایمان دارد باید موی پشت زهار را زیاد تر از چهل روز نگذارد. همچنین حـلال نیست زنی که به خدا و روز قیـامت ایمان داشته باشد ازاله ی موی زهار را بیشتر از بیست روز ترک کند. از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است؛ سنت در نوره کشیدن آن است که هـر پانـزده روز یک مرتبه بکشند. از حضرت امیرالمومنین(ع)نقل شده؛برای مومن دوست دارم که هر پانزده روز نوره بمالد. از حضـرت امام صادق(ع)نقـل شده؛باید پشت زهار رایک هفته بـیشتر نگذارد،هر کس نوره را زیادتر از یک ماه ترک کند، نمازش مقبول نیست. و نیز فرمودند براى‏ نوره‏ بگوید: «اللَّهُمَّ ارْحَمْ سُلْیْمَانَ ابْنَ دَاوُدَ ع کَمَا أَمَرَ بالنُّورَةِ» این دعا را مى‏خواند بعد از آنکه اوّل قدرى‏ نوره بردارد و بر سر بینى خود گذارد که ان شاء اللّه نوره آن را نمى‏سوزاند و این دعا هم شریف است و براى‏ نوره‏ وارد شده است « اللَّهُمَّ طَیِّبْ مَا طَهُرَ مِنِّی و طَهِّرْ مَا طَابَ مِنِّی: و أَبْدِلْنِى شَعْراً طَاهِراً لَا یَعْصِیَنَّکَ اللَّهُمَّ إِنِّی تَطَهَّرْتُ ابْتِغَاءَ سُنَّةَ الْمُرْسَلِینَ وَ ابْتِغَاءَ رِضْوَانَکَ وَ مَغْفِرَتَکَ فَحَرِّمْ شَعْرِی وَ بَشَرِی عَلَى النَّارِ وَ طَهِّرْ خَلْقِی وَ طَیِّبْ خُلْقِی وَ زَکِّ عَمَلِی وَ اجْعَلْنِی مِمَّنْ یَلْقَاکَ عَلَى الحَنِیفَةِ السَّمْحَةِ مِلَّهَ إِبْرَاهیمَ خَلِیلِکَ وَ دِینِ مُحَمَّدٍ حَبِیبِکَ وَ رَسُولِکَ عَامَلًا بِشَرَائِعِکَ تَابِعاً بِسُنَّةِ نَبِیِّکَ آخذاً بِهِ مُتَأَدِّباً بِحُسْنِ تَأْدِیبِکَ وَ تَأْدِیبِ رَسُولِکَ وَ تَأْدِیبِ أَوْلِیَائِکَ الَّذِینَ غَدَوْتَهُمْ بِأَدَبِکَ وَ زَرَعْتَ الْحِکْمَةَ فِی صُدُورِهِمَ وَ جَعَلْتَهُمْ مَعَادِنَ لِعِلْمِکَ صَلَوَاتُکَ عَلَیْهِم‏» هرکس این دعا را در وقت نوره‏ کشیدن‏ بخواند خداوند او را از ادناس در دنیا و از گناهان پاک کند و بدل دهد به او مویى که عصیان نکند و بهر مویى از جسد او خداوند ملکى آفریند که تسبیح کند تا قیامت و یک تسبیح ایشان با هزار تسبیح اهل زمین برابر است‏. از امام علی (ع)روایت شده؛ از نوره کشیدن در روز چهارشنبه که روز نحس مستمر است احتراز کنید. جهنم در روز چهارشنبه خلق شده است. از حضرت رسول(ص) نقل شده؛ پنچ چیز مورث پیسی است؛ در روز جمعه و چهارشـنبه نوره مالـیدن، وضـو و غسل با آبـی که در آفتاب گـرم شده، در حال جنابت چیزی خوردن، زن را درحال حیض جماع نمودن، درحال سیری چیزی خوردن. از امام رضا(ع)نقل شده؛ هرکس در روز جمعه نوره بکشد و پیس شود جز خودش را ملامت نکند. دور نیست که این دو حدیث محمول بر تقیـه باشد یا آنکه یـکی از طریق اهل سنت است زیرا حدیثی گذشت که حضرت پیغمبر در روز جمعه دارو می کشیدند. امام رضا علیه السلام: هر گاه خواستى جوش بر نیاید و بر بدنت هیچ زخم یا تَرَک پوست و یا سیاهْ لکّه ‏اى رخ ننماید، پیش از نوره‏ کشیدن‏، با آب سرد، شستشو کن. هر کس مى‏خواهد براى نوره‏ کشیدن‏ به حمّام برود، دوازده ساعت، یعنى یک روز کامل پیش از آن، از نزدیکى خوددارى کند. در حدیث معتبر دیگر نقل شده؛ به خدمت حضرت امام جعفر صادق(ع) عرض نمودند؛ مردم می گویند نوره کشیدن در روز جمعه مکروه است، حضرت فرمودند؛ چنین نـیست که تو گمان نمـوده ای،چه چیـز از نوره کشیدن در روز جمعه پاک کننده تر است؟ از حضرت امام صادق(ع) نقل شده؛ نوره کشیدن در حال جنابت اشکالی ندارد. از حضرت امام موسی بن جعفر(ع) نقل شده که حضرت رسول اکرم(ص) فرمودند: هر کس به حمام رود و دارو بکشد و بعد از دارو از سر تا پا حنا بمالد، او را از دیوانگی، خوره، پیسی و آکله امان باشد تا نوره کشیدن دیـگر. عن عبداللّه‏ بن سنان :شَکا رَجُلٌ إلى أبی عَبدِاللّه‏ علیه‏السلام الوَضَحَ و البَهَقَ ، فَقالَ: اُدخُلِ الحَمّامَ وَاخلُطِ الحِنّاءَ بِالنّورَةِ وأطلِ بِهِما ؛ فَإِنَّکَ لا تُعانی بَعدَ ذلِکَ شَیئاً. قالَ الرَّجُلُ : فَوَاللّه‏ مافَعَلتُهُ إلاّ مَرَّةً واحِدَةً ، فَعافانِیَ اللّه‏ مِنهُ ، و ما عادَ بَعدَ ذلِکَ. از عبد اللّه‏ بن سنان: مردى نزد امام صادق علیه‏ السلام از لک و پیسى اظهار ناخرسندى کرد . حضرت فرمود : «به حمّام برو و حنا را به نوره در آمیز و بر محل بمال، چه، پس از این کار، هیچ ناراحتى‏ اى نخواهى داشت» . آن مرد مى‏گوید : به خداوند سوگند ، تنها یک بار این کار را انجام دادم و خداوند ، مرا بهبود بخشید و آن بیمارى [دیگر] باز نگشت . احادیثی در آداب و احکام نوره کشیدن 1. نوره کشیدن مستحب است و پاکیزگی و امان از بیماری هاست . 2. نوره کشیدن مستحب است، اگرچه به فاصله سه روز باشد . 3. نوره کشیدن هر 15 روز یکبار سنت است . 4. مستحب است هرگاه 20 روز گذشت و شخص پولی برای نوره کشیدن ندارد، قرض کند و خداوند به او خواهد داد . 5. کراهت بسیار دارد که 40 روز نوره کشیدن را ترک کنند، بلکه روایت شده است تارک آن مومن و مسلمان نیست و چنین کسی کرامت و احترامی ندارد . 6. نوره کشیدن در روز چهارشنبه مکروه است. 7. مستحب است موقع نوره کشیدن قدری نوره بر سر بینی خود بگذارد و آن را ببوید و این دعا را بخواند: «صلی الله علی سلیمان بن داود کما امر بالنوره.». 8. موی بدن وقتی بلند شود ... و مفاصل را سست می گرداند و موجب ضعف و تنبلی و سل می شود . 9. نوره ... بدن را قوی می نماید و پیه کلیه ها را زیاد می کند و بدن را بانشاط و رحال و سالم می سازد. 10. یکبار نوره کشیدن در تابستان بهتر است از ده بار نوره کشیدن در زمستان . 11. هر کس حمام برود و نوره بمالد، بعد حنا استعمال کند این عمل او امان از جنون و جذام و برص و آکله است تا دفعه دیگر که نوره بکشد و فقر را هم ازاو دور می کند. 12. نوره کشیدن پاک کننده بدن است و دفع دل گیری و پریشانی خاطر می کند . 13. نوره کشیدن از اخلاق پیغمبران است 14- نوره وقتی به بدن گذاشته می شود علاقه مرد را به زن و زن را به مرد شدیداً شدت می دهد و وقتی زیر بغل گذاشته می شود شانه را قوی دید را زیاد می کند. یک پرسش: آیا مصرف واجبی صرفا به دلیل از بین بردن موها باعث بیشتر شدن علاقه بین زن و مرد می شود یا دلیل دیگری هم دارد ؟ پاسخ: آرسنیک، ماده موثره واجبی، باعث درمان سرطانها می شود که امروزه برای سرطان خون استفاده می شود. در درمان واریسهای مردان بخصوص در مورد مسائل نازایی ها و واریکوسل خیلی موثر است. نوره ( واجبی ) از نظر علمی سه ماده حیاتی در نوره است که عبارتند از : آرسنیک ، فسفر ، گوگرد. از طرف وزارت بهداشت(شاید به سفارش و دستور سازمان بهداشت جهانی که در سیطره یهود است) اعلام شده است : نوره هایی که بفروش می رسد غیر بهداشتی است مگر آنکه آرسنیک آن را خارج کنند، چون آرسنیک سرطان زاست و در پی این دستور تمام کارخانه ها آرسنیک موجود در نوره را خارج کرده اند ( البته نوره دارای آرسنیک به صورت سنتی و غیر کارخانه ای هنوز موجود است ) و باید بدانید که این پودر های موبری که اغلب بصورت معطر(حاوی اسانس) هستند عاری از آرسنیک می باشند و در نتیجه جز خاصیت مو زدایی هیچ خاصیت دیگری ندارند. پس باید به دنبال واجبی اصل باشید. همان ها که بوی بسیار تند و نه چندان خوبی دارند. و در عطاری های معتبر موجود است. وزارت بهداشت نمی داند که این آرسنیکی که از نوره ها خارج کرده اند کجا می رود این ماده حیاتی به قیمت مفت از کشور خارج می شود و به اروپا می رود ؛ از یک سو نوره (واجبی) بی خاصیت می شود و از طرف دیگر این آرسنیک با پاره ای دست کاری شیمیایی دوباره به عنوان آخرین داروی شیمیایی ضد سرطان خون برای شیمی درمانی با قیمتی بسیار گزاف به کشور بر می گردد . لذا این ماده بسیار حیاتی باید سالم و بدون دست کاری و به صورت سنتی استفاده گردد و قطعاً پیشگیری کننده ی خوبی از سرطان می باشد . نوره ای که دارای آرسنیک ، فسفر و گوگرد است را در محیطی کوچک و خنک به بدن گذاشته شود تا در این مدت از طریق تنفس و بو وارد ریه ها و سپس خون شود تا هر بار که نوره گذاشته می شود مقدار زیادی عوامل سرطان از بدن خارج شود . نکته مهم این است که نوره باید طبیعی باشد، یعنی نه چیزی از آن کم شده باشد(آرسنیک) و نه چیزی به آن اضافه شده باشد(اسانس).

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 صفحه بعد

    درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید.
    آخرین مطالب
    پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان علمی-اجتماعی و آدرس shamila.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

    نويسندگاننام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

<-PollName->

<-PollItems->

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 161
بازدید دیروز : 765
بازدید هفته : 4212
بازدید ماه : 26478
بازدید کل : 2576408
تعداد مطالب : 12834
تعداد نظرات : 275
تعداد آنلاین : 1

<>